wprowadzenie/ja

całoroczne dla dorosłych

-trwa nabór do II grupy dla osób od 16 roku życia /// Warszawa

-trwa nabór do nowej grupy ruszającej w styczniu 2019 w W-wie i Łodzi

jestem

całoroczne dla dzieci

-nabór otwarty /// Warszawa

-trwa nabór do nowej grupy ruszającej w styczniu 2019 w W-wie i Łodzi

prawda

warsztat weekendowy   

Warszawa 15-16 grudnia

Łódź 24-25 listopada

Londyn 8-9 grudnia

zimownica

zimowy obóz dla dorosłych 2019 od 16 roku życia

pracujemy w XVIII wiecznym Dworze w Bronicach

ferie w Warszawie

intensywny 5dniowy warsztat 

od 13 roku życia

społem

grupa integracyjna

warsztat dla osób zdrowych

i niepełnosprawnych

'Każdy jest interesujący.

Każdy ma coś ciekawego do zaoferowania i aktorstwo pozwala to wyzwolić.'

 Meryl Streep 

całoroczne dla dorosłych

Adres zajęć Grupy I: Koszykowa 82b lokal 30., Warszawa, poniedziałki 17.3o-19.3o// od 18 listopada Liceum Jeziorańskiego, Hoża 17.5o-19.5o.

Adres zajęć Grupy II: Liceum Jeziorańskiego, Hoża, Warszawa, wtorki 18.00-20.00

Adres zajęć Grupy IV: Liceum Jeziorańskiego, Hoża, Warszawa, środy 17.20-19.20

 

We wrześniu zaczęliśmy dwusemestralny kurs aktorski. Druga grupa, która pójdzie tym samym programem, startuje w październiku - zajęcia będą się odbywać w godzinach 19.50-21.50 w poniedziałki w Centrum Warszawy. Na zajęcia zapraszamy osoby, które mają ochotę spotkać się z samymi sobą poprzez naukę aktorstwa. Dwa semestry, w każdym z nich 18 zajęć. Całoroczny warsztat kończy się wydaniem zaświadczenia.

Mamy taką zasadę, że na tych zajęciach można robić absolutnie wszystko, jeśli tylko nie wyrządza się krzywdy ani sobie, ani nikomu. Taka mała/wielka oaza prawdziwej wolności.

Uczestnicy warsztatów zapisują się z różnych powodów, bo intuicja, bo chcieli pokonać swoje lęki, bo chcieli przypomnieć sobie pasję sprzed lat, bo chcą zdawać do szkoły teatralnej, bo marzą o byciu aktorką/aktorem... Rozumiejąc te potrzeby, stwarzamy bezpieczną atmosferę.

Tak. U nas wydaje się różne dźwięki, niekoniecznie takie, które są elementem rutyny, u nas robi się różne rzeczy, niekoniecznie takie, które mogłyby pozostać niezauważone na ulicy. Tak. Zapraszamy do wolnego świata sztuki. Chodźcie, fajnie będzie!

*Warszawska edycja zajęć przewiduje co najmniej dwa w semestrze wyjścia z grupą na wydarzenia artystyczne oraz ich omówienie.

Semestr I

Podczas pierwszego semestru skupimy się głównie na pracy indywidualnej, rozpoczynając podstawową pracę z ciałem metodą Alexandra Lowena, która ułatwia organiczne aktorstwo. Będziemy pracować nad prawdą, świadomością ciała, ruchem, techniką mowy, świadomością głosu-emisją, improwizacją, kontaktem, zadaniami aktorskimi.

Semestr II

W drugim semestrze będziemy pracować również w trybie cotygodniowym. Zajęcia również będą dwugodzinne, natomiast sala będzie otwarta dla uczestników godzinę wcześniej, by mogli przygotować się do zajęć, wspólnie popracować nad etiudami, które potem będą prezentowane podczas zajęć. W drugim semestrze kpołożymy nacisk na pracy z parrtnerem/ką, na pracy w grupie. Pojawią się również elementy dramy.

ps. Nie musisz mieć doświadczenia aktorskiego :)

 

GRUPA IV

I semestr : pierwsze zajęcia: 9 stycznia 2019r. //  

18 dwugodzinnych zajęć /// 749zł lub 849zł płatne w trzech ratach lub  /// Warszawa /// Łódź

środy// 17.40-19.40 //lekcja

 

 

 

Rezerwacja miejsc.

Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłacenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 249 złotych na niżej podane konto. Jeśli będziecie Państwo chcieli później opłatę uiszczać w ratach, będą one wyglądały następująco:

- I grupa: 300zł zaliczki do 1 lutego, 300zł do 1. kwietnia, co razem daje kwotę 849zł. Jeśli jednak będą chcieli Państwo zapłacić za zajęcia z góry, różnicę, czyli 500zł należy wpłacić do 7 stycznia,

Po dokonaniu przelewu, proszę, wysłać maila na adres biuro@warsztatyteatralne.eu z informacją o rezerwacji miejsca z podaniem numeru telefonu w celu kontaktu.

Centrum Rozwoju Artystycznego Marcin Zarzeczny

mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413 z dopiskiem  ‘CAŁOROCZNE/grupa IV’.

warsztaty aktorskie dla dzieci warszawa

fot. Annie Spratt

Całoroczne dla dzieci /// trwa nabór

 

Podczas zajęć pracujemy nad przygotowaniem autorskich spektakli teatralnych, które na koniec sezonu zagramy dla widowni. Tematyka spektaklu u nas zawsze wychodzi od uczestników. Na naszych zajęciach stawiamy na rozwijanie indywidualności dziecka, nie narzucając sposobu grania, bycia na scenie, tak jak się to robi w większości przypadków. U nas, nie efekt jest najważniejszy i myśl o tym, że by zadowolić rodzica, a proces i dbałość o rozwój indywidualności dziecka.

 

 "(...) te zajęcia stanowią bardzo skuteczny detoks od trucia głowy dziecka przez multimedia. (...) brakuje czegoś takiego - są mini hodowle  gwiazd, ale znacznej części rodziców zupełnie nie o to chodzi...."

Mama Oli

 

Grupa III

Zapraszamy na zajęcia od 17 listopada // Warszawa, Stawki 4B/26

Zajęcia będą odbywać się w trybie cotygodniowym w soboty. Startujemy 24 listopada. Semestr obejmuje 1o dwugodzinnych zajęć.

10.oo-12.oo -zajęcia dla dzieci (10-14 lat)

Koszt zajęć: 550zł za 8 dwugodzinnych zajęć // 

 

Grupy startujące w styczniu // Łódź // Warszawa // start 9 stycznia // środy 17.5o-19.5o

Koszt zajęć: 900zł za 15 dwugodzinnych zajęć

Łódź: Centrum, SP 36, Więckowskiego 35 // Grupa IŁ

Warszawa: Liceum Jeziorańskiego, ul. Hoża // Grupa V

 

Rezerwacja miejsc.

Grupa III. Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłacenie zaliczki w wysokości 250 złotych na niżej podane konto. Jeśli będziecie Państwo chcieli później opłatę uiścić w ratach, będą one wyglądały następująco: 250zł -zaliczka i 410zł do 15. grudnia, co razem daje kwotę 660zł.  

Grupa V // Grupa IŁ.

Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłacenie zaliczki w wysokości 300 złotych na niżej podane konto. Jeśli będziecie Państwo chcieli później opłatę uiścić w ratach, będą one wyglądały następująco: 350zł do 15 lutego i 350zł do 1. kwietnia, co razem daje kwotę 1000zł, czyli 100zł drożej. Można również uiścić należność z góry do 5 stycznia - 900zł.

 

Po dokonaniu przelewu, proszę wysłać maila na adres biuro@warsztatyteatralne.eu z informacją o rezerwacji miejsca.

Centrum Rozwoju Artystycznego Marcin Zarzeczny

mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413 z dopiskiem ‘Grupa ...'

 

 

weekendowe dla dorosłych

PRAWDA // I. tożsamość

aktorskie warsztaty weekendowe dla dorosłych 

 

Cykl warsztatów weekendowych PRAWDA, to seria comiesięcznych spotkań podczas których studenci będą pracować nad tym co we współczesnym aktorstwie jest najważniejsze - nad prawdą. Innymi słowy, chodzi o nabycie umiejętności przeżywania, nie pokazywania doświadczanych emocji. Pierwsze zajęcia o tematyce tożsamość będą polegały na przyjrzeniu się sobie, zwiększeniu świadomości swoich reakcji emocjonalnych i cielesnych, wyostrzeniu aparatu sensorycznego, po to by na scenie/przed kamerą żyć, reagować spontanicznie, intensywnie i skutecznie. 

Zajęcia prowadzi Marcin Zarzeczny.

przedział wiekowy: 15+.

Warszawa /// 15-16 grudnia /// 249zł

Łódź /// 24-25 listopada /// 249zł 

 

sobota 9.50-16.50 warsztaty // 12-13 przerwa 

niedziela 9-14.50 warsztaty // 12-12.40 przerwa 

 

adres zajęć:

Ul. Hoża, Liceum Jeziorańskiego, Warszawa

Ul. Więckowskiego 35, SP 36, Łódź

 

REZERWACJA

W celu dokonania rezerwacji miejsca, należy przelać odpowiednią kwotę na konto bankowe:

 mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413  "Weekendowe/-m-i-a-s-t-o-"

Centrum Rozwoju Artystycznego 

Zimowy obóz teatralny dla dorosłych 2019.

Na tydzień opuszczamy codzienność i szukamy siebie w nowym, spokojniejszym otoczeniu, gdzie przez tydzień pracujemy nad podstawami aktorstwa, nad wspólnie wybranym problemem, tworząc z niego podstawę do zbudowania spektaklu.
Szykują się bardzo intensywne dni - 42 godziny warsztatów w 6 dni, a wszystko zakończone pokazem. Oderwani od codziennej rutyny, wreszcie będziecie mieć czas tylko dla siebie. Proponujemy Wam pracę nad spektaklem, którego temat wyłonimy podczas warsztatów. Będzie to przedstawienie stworzone od początku do końca przez Was. Będziemy pracować metodą teatru społecznie zaangażowanego, który ma na celu poruszanie problemów ważnych dla społeczności. W tej pracy mniej ważny jest efekt, najważniejszy jest proces. Warsztaty będą podzielone na etapy: pracę nad podstawami techniki aktorskiej, pracę nad koncepcją przedstawienia (rozmowy, improwizacje, budowanie dramaturgii) oraz pokaz, jeśli taka będzie chęć uczestników.
Koszt warsztatów to 1299 zł (7 noclegów - meldujemy się 3 lutego, wymeldowujemy 10 lutego // w cenie kolacja 7 lutego, śniadanie 10 lutego, w dniach 4-9.02. dwa posiłki dziennie - śniadanie i obiad). 
Szczegółowe informacje: 504 155 237 lub mailem biuro@warsztatyteatralne.eu. 
Uwaga, liczba miejsc ograniczona, więc nie zastanawiajcie się zbyt długo i do dzieła. Warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych.

Termin i miejsce obozu:

Od 3 do 10 lutego 2019 roku // Dwór w Bronicach k. Nałęczowa.

Dwór znajduje się właściwie w Kolonii Bronice ale utarło się mówić, że to "pałac w Bronicach". Powstał pod koniec XVIII wieku wg projektu Christiana Piotra Aignera - architekta Czartoryskich odpowiedzialnego za pałac w Puławach i kościół we Włostowicach. Długo dwór stał obok swojego poprzednika, czyli renesansowego pałacu z XVI w. Rozbiórki dokonano w wieku XIX. Do dnia dzisiejszego pozostała jedynie ruina lamusa z dawnej zabudowy pałacowej. Aigner realizując zamówienie właściciela Bronic - Leona Dembowskiego wybudował tu nie tylko klasycystyczny pałac, ale i wieżę ciśnień oraz budynki gospodarcze. Ostatnim właścicielem był Antoni Wołk-Łaniewski. Za sprawą ostatniego właściciela powstał plan przebudowy pałacu. Autorem projektu przebudowy był Henryk Marconi. Przed wybuchem wojny zdążono jedynie wybudować przedsionek nad wejściem głównym. Obecnie spadkobiercy ostatniego właściciela pałacu starają się o odzyskanie utraconych w reformie rolnej dóbr, w tym i pałacu. Majątek ziemski oraz sam pałac z powodu olbrzymich długów przekraczających kilkukrotnie wartość całego majątku de facto nie należały do Wołk-Łaniewskich. W chwili wybuchu wojny majątek był przeznaczony do licytacji w celu odzyskania choć części wierzytelności, w czasie wojny niektórzy wierzyciele, którzy mogli udokumentować swe roszczenia ( np. pracownicy pałacu, nieotrzymujący od wielu lat wypłat wynagrodzeń), odzyskali należności w postaci ziemi, akta spraw komorniczych w Lublinie w większości uległy zniszczeniu we wrześnu 1939. Ani sam Antoni, ani córka Małgorzata nie zgłaszali roszczeń do majątku, gdyż wiedzieli jaki był stan faktyczny. Zięć córki ostatniego właściciela próbuje obecnie "odzyskać" majątek twierdząc, że pałac został zajęty na szpital wojskowy przed dekretem uwłaszczeniowym.

 

 

Szanowni Państwo!

Cieszę się, że mogę przedstawić szczegóły dotyczące zimowego wyjazdu teatralnego dla dorosłych, gdzie przez kilka dni będziemy pracować nad wspólnym dla grupy problemem. Zwieńczeniem pracy będzie przedstawienie, które zrodzi się z naszych działań, a którego premiera odbędzie się ostatniego wyjazdu.

 

Będziemy pracować w trybie:

10.30-14 oraz 18-20.  

 

Koszt:

1299zł do 6 grudnia,

1399zł od 7 grudnia do 10 stycznia,

1499zł od 11 stycznia do dnia rozpoczęcia warsztatów.

 

Cena zawiera:

Zakwaterowanie. Będziemy mieszkać w dwuosobowych pokojach w  XVIII wiecznym dworze.

Wyżywienie. Kolacja 7 lutego, śniadanie 10 lutego, w dniach 4-9.02. dwa posiłki dziennie.

Za dopłatą istnieje możliwość zamieszkania w pokoju jednoosobowym.

 

Rezerwacja miejsc.

Potwierdzenie rezerwacji następuje po wpłaceniu zaliczki w wysokości 480zł na konto:

Centrum Rozwoju Artystycznego Marcin Zarzeczny

PKO BP 02 1020 1097 0000 7302 0209 5396 z dopiskiem ‘zimowy’.

Po dokonaniu przelewu wysłać maila na adres biuro@warsztatyteatralne.eu z informacją o rezerwacji miejsca.

Pozdrawiam i do zobaczenia!

Zdjęcia pochodzą ze strony Dworu w Bronicach.

Intensywny 5dniowy warsztat.

Ferie w mieście z warsztatami teatralnymi!

Jeśli zostajesz na ferie w mieście, przyjdź do nas na warsztaty aktorskie.

Będziemy intensywnie pracować przez 5 dni w pierwszy tydzień ferii po 4 godziny dziennie. Praca będzie opierała się na improwizacji, budowaniu samoświadomości, tworzeniu scen, będziemy wymyślać scenariusze, potem je odgrywać, rozmawiać o nich i je poprawiać. Będziemy też ćwiczyć umiejętności pracy indywidualnej i pracy w grupie. Czeka nas mnóstwo kreatywnych działań w kameralnej grupie. Zapraszamy od 13 roku życia.

Widzimy się w Centrum w Liceum Jeziorańskiego na ul. Hożej 11/15.

28 stycznia - 1 lutego w godzinach 10.30-14.30

koszt:

777zł do 10 stycznia 2019

888zł od 11 stycznia 2019 do dnia rozpoczęcia warsztatów

Zajęcia prowadzi reżyserka - Natalia Sołtysik.

REZERWACJA

W celu dokonania rezerwacji miejsca, należy przelać odpowiednią kwotę na konto bankowe:

 mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413  "ferie w mieście"

Centrum Rozwoju Artystycznego 

 

 

Warsztaty dla osób zdrowych oraz z lekką niepełnosprawnością fizyczną.

Podczas dziesięciu spotkań będziemy poruszać podstawowe zagadnienia aktorskie, pobudzać kreatywność, pracować nad techniką mowy, dużo, dużo rozmawiać, po to, by z tych rozmów wybrać temat wspólny dla grupy i na podstawie tego tematu stworzyć spektakl.
Zajęcia teatralne dedykowane są osobom zdrowym oraz z lekką niepełnosprawnością fizyczną. Będą odbywać się w soboty w godzinach:
-10-12 grupa pierwsza - 9-14 lat,
-12.15-14.15 grupa druga - od 15 roku w zwyż

'Rok temu pracowałem metodą Boala z młodzieżą w ramach Lata w Teatrze. Zrobiliśmy przedstawienie o ich lękach, potrzebach i relacjach dziecko-dorosły ("Co nas boli, co porusza, czyli mięsko zjedz, ziemniaczki zostaw i ulep mnie z"). Było to niezwykłe doświadczenie z wielu powodów, ale chyba najważniejszym była konfrontacja. Na widowni znaleźli się rodzice, bliscy, przyjaciele aktorów. Przedstawienie było adresowane właśnie do nich. Aktorzy opowiedzieli o sobie różne historie w teatralny sposób, a te wywołały mnóstwo emocji. Narodziła się wyjątkowa więź między aktorami a widownią, granica między sceną, a widownią się zatarła, doszło do prawdziwego spotkania. Jeśli chcesz się wybrać w taką podróż... zapraszam.'
Marcin Zarzeczny


Koszt warsztatów: 600zł
Rezerwacja miejsc.
Potwierdzenie rezerwacji następuje po wpłaceniu zaliczki w wysokości 300zł na konto (druga rata w wys. 300zł do 30grudnia). Zajęcia ruszają z początkiem grudnia.

Centrum Rozwoju Artystycznego Marcin Zarzeczny

mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413 z dopiskiem ‘Grupa IV’.

Po dokonaniu przelewu wysłać maila na adres biuro@warsztatyteatralne.eu z informacją o rezerwacji miejsca.

 Chodźcie, fajnie jest.

 

+48 504 155 237