wprowadzenie/ja

całoroczne dla dorosłych

trwa nabór do nowych grup ruszająych w lutym w Krakowie, Warszawie i Poznaniu

jestem

całoroczne dla dzieci

-nabór otwarty /// Warszawa

-trwa nabór do nowej grupy ruszającej w styczniu 2019 w W-wie i Łodzi

prawda

warsztat weekendowy   

Warszawa 

15-16 grudnia

12-13 stycznia

16-17 lutego

23-24 marca

50% zniżki na wszystkie warsztaty!!!

zimownica

zimowy obóz dla dorosłych 2019 od 16 roku życia

pracujemy w XVIII wiecznym Dworze w Bronicach

ferie w mieście

Warszawa

intensywny 5dniowy warsztat 

od 13 roku życia

społem

grupa integracyjna

warsztat dla osób zdrowych

i niepełnosprawnych

'Każdy jest interesujący.

Każdy ma coś ciekawego do zaoferowania i aktorstwo pozwala to wyzwolić.'

 Meryl Streep 

całoroczne dla dorosłych

Głównym celem naszych zajęć jest nauka bycia tu i teraz. Wierzymy, że najszlachetniejszą formą aktorstwa jest prawda, która rodzi się z rozponawania emocji. Podczas zajęć trenujemy umiejętności nazywania emocji w nas samych i partnerów. Mamy przygotowany specjalny program, który łączy różne techniki, takie jak praca z ciałem - budowanie świadomości ciała i zaplecza pamięci emocjonalnej techniką Alexandra Lowena, spontanicznego reagowania metodami improwizacji i Meisnera (podstawy),  na początek zajęć intensywnie się rozgrzewamy, rozwijamy wyobraźnię, a po warsztatach wychodzimy wspólnie do teatru, kina, na lodowisko czy też spotykamy się na oglądanie teatru telewizji.

Dla kogo?

Warsztat przeznaczony jest dla każdego kto chce rozwijać wyżej wymienione umiejętności, dla fascynatów aktorstwa, osób, które chcą przygotować się do egzaminów aktorskich (jako element przygotowania), instruktorów teatralnych, coachów, prawników, osób, które dokonują występów publicznych (w budowaniu dramaturgii przemówień i radzeniu sobie z tremą). Jeśli masz więcej pytań, pisz, dzwoń.

 

Warsztat podzielony jest na dwa semestry, w każdym z nich 18 dwugodzinnych zajęć. Całoroczny warsztat kończy się wydaniem zaświadczenia. Zapraszamy na zajęcia w Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Warszawie.

Semestr I

Podczas pierwszego semestru skupimy się głównie na pracy związanej z odczytywaniem emocji. Będziemy pracować nad prawdą, świadomością ciała, improwizacją i wyobraźnią.

Semestr II

W drugim semestrze będziemy pracować również w trybie cotygodniowym. W drugim semestrze kpołożymy nacisk na pracy z parrtnerem/ką, na pracy w grupie. Pojawią się również elementy dramy.

 

Warszawa

GRUPA I, L.O. Jeziorańskiego, Hoża 11/15, poniedziałki 17.50-19.50 II semestr

GRUPA II, L.O. Jeziorańskiego, Hoża 11/15, wtorki 17.50-19.50 // START 12 lutego 2019 I semestr

GRUPA IV,  L.O. Jeziorańskiego, Hoża 11/15, środy 17.40-19.40 I semestr

Kraków

GRUPA V,  Studencka 13, poniedziałki 17.40-19.40 // START 18 lutego 2019 I semestr

Poznań

Grupa VI, ZSB nr 1, Rybaki 17, poniedziałki 17.40-19.40 I semestr

Łódź - szczegóły podamy wkrótce

 

Rezerwacja miejsc.

Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłacenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 249 złotych na niżej podane konto do 4 lutego. Jeśli będziecie Państwo chcieli później opłatę uiszczać w ratach, będą one wyglądały następująco:

- 300zł do 10 marca, 300zł do 10 kwietnia, co razem daje kwotę 849zł. Jeśli jednak będą chcieli Państwo zapłacić za zajęcia z góry, różnicę, czyli 500zł należy wpłacić do 4 lutego.

Po dokonaniu przelewu, proszę, wysłać maila na adres biuro@warsztatyteatralne.eu z informacją o rezerwacji miejsca z podaniem numeru telefonu w celu kontaktu.

Centrum Rozwoju Artystycznego Marcin Zarzeczny

mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413 z dopiskiem  ‘CAŁOROCZNE/grupa ...’.

warsztaty aktorskie dla dzieci warszawa

fot. Annie Spratt

Całoroczne dla dzieci /// trwa nabór

 

Podczas zajęć pracujemy nad przygotowaniem autorskich spektakli teatralnych, które na koniec sezonu zagramy dla widowni. Tematyka spektaklu u nas zawsze wychodzi od uczestników. Na naszych zajęciach stawiamy na rozwijanie indywidualności dziecka, nie narzucając sposobu grania, bycia na scenie, tak jak się to robi w większości przypadków. U nas, nie efekt jest najważniejszy i myśl o tym, że by zadowolić rodzica, a proces i dbałość o rozwój indywidualności dziecka.

 

 "(...) te zajęcia stanowią bardzo skuteczny detoks od trucia głowy dziecka przez multimedia. (...) brakuje czegoś takiego - są mini hodowle  gwiazd, ale znacznej części rodziców zupełnie nie o to chodzi...."

Mama Oli

 

Grupy startujące w styczniu

// Łódź - start 9 stycznia // środy 17.5o-19.2o // 20 półtoragodzinnych zajęć

// Warszawa - start // 5 stycznia 10-12 // 15 dwugodzinnych zajęć

Koszt zajęć: 900zł 

Łódź: Centrum, SP 36, Więckowskiego 35 // Grupa IŁ

Warszawa: Liceum Jeziorańskiego, ul. Hoża // Grupa V

 

Rezerwacja miejsc.

Grupa III. Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłacenie zaliczki w wysokości 250 złotych na niżej podane konto. Jeśli będziecie Państwo chcieli później opłatę uiścić w ratach, będą one wyglądały następująco: 250zł -zaliczka i 410zł do 15. grudnia, co razem daje kwotę 660zł.  

Grupa V // Grupa IŁ.

Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłacenie zaliczki w wysokości 300 złotych na niżej podane konto. Jeśli będziecie Państwo chcieli później opłatę uiścić w ratach, będą one wyglądały następująco: 350zł do 15 lutego i 350zł do 1. kwietnia, co razem daje kwotę 1000zł, czyli 100zł drożej. Można również uiścić należność z góry do 5 stycznia - 900zł.

 

Po dokonaniu przelewu, proszę wysłać maila na adres biuro@warsztatyteatralne.eu z informacją o rezerwacji miejsca.

Centrum Rozwoju Artystycznego Marcin Zarzeczny

mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413 z dopiskiem ‘Grupa ...'

 

 

weekendowe dla dorosłych

PRAWDA // I. tożsamość

aktorskie warsztaty weekendowe dla dorosłych 

 

Cykl warsztatów weekendowych PRAWDA, to seria comiesięcznych spotkań podczas których studenci będą pracować nad tym co we współczesnym aktorstwie jest najważniejsze - nad prawdą. Innymi słowy, chodzi o nabycie umiejętności przeżywania, nie pokazywania doświadczanych emocji. Pierwsze zajęcia o tematyce tożsamość będą polegały na przyjrzeniu się sobie, zwiększeniu świadomości swoich reakcji emocjonalnych i cielesnych, wyostrzeniu aparatu sensorycznego, po to by na scenie/przed kamerą żyć, reagować spontanicznie, intensywnie i skutecznie. 

Zajęcia prowadzi Marcin Zarzeczny.

przedział wiekowy: 15+.

Kolejny warsztat: 12/13 stycznia

Warszawa /// 16/17 lutego 2019 /// 

koszt warsztatów

99zł do 1 lutego

149zł od 2 do 9 lutego

249zł od 10 do 15 lutego

 

sobota 10.00-16.50 warsztaty // 12-13 przerwa 

niedziela 10.00-14.50 warsztaty // 12-12.50 przerwa 

 

adres zajęć:

Ul. Hoża, Liceum Jeziorańskiego, Warszawa

Ul. Więckowskiego 35, SP 36, Łódź

 

REZERWACJA

W celu dokonania rezerwacji miejsca, należy przelać odpowiednią kwotę na konto bankowe:

 mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413  "Weekendowe/-m-i-a-s-t-o-"

Centrum Rozwoju Artystycznego 

.2 // SUBSTYTUT

Aktor powinien być skupiony na tym co się dzieje tu i teraz, nie fokusować się na formę zewnętrzną i wyszukiwaniu sztuczek "jak to pokazać". Słownik Webstera definiuje substytucję jako "działanie polegające na podstawieniu w miejsce jednych osób i rzeczy - inntych, wykonujących to samo zadanie, dążących do tego samego celu; zastępowanie". (za Szacunkiem dla aktorstwa Uty Hagen).

12/13 luty 2019

3. // PAMIĘĆ EMOCJONALNA 16/17 lutego

koszt warsztatów

119zł do 1 lutego

149zł od 2 do 9 lutego

249zł od 10 do 15 lutego

Zimowy obóz teatralny dla dorosłych 2019.

Na tydzień opuszczamy codzienność i szukamy siebie w nowym, spokojniejszym otoczeniu, gdzie przez tydzień pracujemy nad podstawami aktorstwa, nad wspólnie wybranym problemem, tworząc z niego podstawę do zbudowania spektaklu.
Szykują się bardzo intensywne dni - 42 godziny warsztatów w 6 dni, a wszystko zakończone pokazem. Oderwani od codziennej rutyny, wreszcie będziecie mieć czas tylko dla siebie. Proponujemy Wam pracę nad spektaklem, którego temat wyłonimy podczas warsztatów. Będzie to przedstawienie stworzone od początku do końca przez Was. Będziemy pracować metodą teatru społecznie zaangażowanego, który ma na celu poruszanie problemów ważnych dla społeczności, punktem wyjścia będzie jednak ciało.

Lewa noga. Prawa noga. Nogi. Dwie nogi. Prawa ręka. Lewa ręka, prawa ręka. Ręce. Czyny. Rękoczyny. Brzuch, plecy, miednica, uda, łydki. Powieki, uszy, nos, brwi, usta, policzki, włosy. Głowa. Jak wygląda? A tył głowy? Jak wyglądają moje plecy. Oddech. Jak oddycham. Jeśli żyję to oddycham. Czy jednak oddycham? Co czuję kiedy oddycham? Co czuję oddychając płytko, czy oddychając płytko oddycham. Co czuję? Czy czuję? Teraz co czuję? Oddech to paliwo. Paliwo to ruch. Ruch to życie. Czy oddycham? Czy żyję? Jeśli nie żyję, to co właściwie robię?

 

Punktem wyjściowym do warsztatu zimowego jest ciało. Moje ciało. Co ciało mówi. Co może powiedzieć. O czym chce powiedzieć. Podczas kilkudniowych zajęć będziemy się skupiać na cielesności, będziemy obcować z ciałem, które w dzisiejszej kulturze powinno wyglądać zgrabnie, powinno być wyrzeźbione, etc. Dziś skupiamy się na myśleniu, nie na czuciu, tym bardziej nie na czuciu swojego ciała, a przecież jak mawia Lowen, ciało nigdy nie kłamie.

 

Dlaczego tak ważne w aktorstwie jest ciało?

Jeśli przyjmiemy, że szlachetne aktorstwo ugruntowane jest w prawdzie, ciało może wskazać nam drogę do odnajdywania prawdziwych emocji. Lowen mówi, że ciało zapisuje nasze wspomnienia, a co za tym idzie, zapisuje również emocje. Jeśli uświadomimy sobie, w których częściach naszego ciała zapisane są konkretne uczucia/wspomnienia, będzie mogli stworzyć indywidualną mapę emocji opartą na naszej cielesności. Tygodniowy warsztat zimowy jest swoistym Laboratorium Ciała, którego celem jest właśnie stworzenie fragmentu takiej mapy.

 

Na naszą pracę składały się będą również rozgrzewki, improwizacje, stwarzanie etiud oraz praca nad nimi. Jeśli takie życzenie będą mieli uczestnicy warsztatu, zorganizujemy pokaz naszej pracy. 

W tej pracy mniej ważny jest efekt, najważniejszy jest proces. Na naszą pracę składały się będą również rozgrzewki, improwizacje, stwarzanie etiud oraz praca nad nimi. Zorganizujemy również pokaz naszej pracy, jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony uczestników.
Koszt warsztatów to 1499 zł (7 noclegów  w pokoju jednoosobowym - meldujemy się 24 lutego, wymeldowujemy 3 marca // w cenie kolacja 24 lutego, śniadanie 3 marca, w dniach pozostałych dwa posiłki dziennie - śniadanie i obiad).

Szczegółowe informacje: 504 155 237 lub mailem biuro@warsztatyteatralne.eu. 
Uwaga, liczba miejsc ograniczona, więc nie zastanawiajcie się zbyt długo i do dzieła. Warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych.

Termin i miejsce obozu:

Od 24 lutego do 3 marca 2019 roku // Dwór w Bronicach k. Nałęczowa.

Szanowni Państwo!

Cieszę się, że mogę przedstawić szczegóły dotyczące zimowego wyjazdu teatralnego dla dorosłych, gdzie przez kilka dni będziemy pracować nad wspólnym dla grupy problemem. Zwieńczeniem pracy będzie przedstawienie, które zrodzi się z naszych działań, a którego premiera odbędzie się ostatniego wyjazdu.

 

Będziemy pracować w trybie:

10.30-14 oraz 18-20.  

 

Koszt:

1299zł do 6 grudnia,

1399zł od 7 grudnia do 10 stycznia,

1499zł od 11 stycznia do dnia rozpoczęcia warsztatów.

 

Cena zawiera:

Zakwaterowanie. Będziemy mieszkać w jednoosobowych pokojach w  XVIII wiecznym dworze.

Wyżywienie. Kolacja 7 lutego, śniadanie 10 lutego, w dniach 4-9.02. dwa posiłki dziennie.

 

Rezerwacja miejsc.

Potwierdzenie rezerwacji następuje po wpłaceniu zaliczki w wysokości 480zł na konto:

Centrum Rozwoju Artystycznego  

PKO BP 02 1020 1097 0000 7302 0209 5396 z dopiskiem ‘zimowy’.

Po dokonaniu przelewu wysłać maila na adres biuro@warsztatyteatralne.eu z informacją o rezerwacji miejsca.

Pozdrawiam i do zobaczenia!

Zdjęcia pochodzą ze strony Dworu w Bronicach.

Ferie w mieście z warsztatami teatralnymi!

5dniowy warsztat teatralny!

Jeśli zostajesz na ferie w mieście, przyjdź do nas na warsztaty aktorskie.

Będziemy intensywnie pracować przez 5 dni w pierwszy tydzień ferii po 4 godziny dziennie. Praca będzie opierała się na improwizacji, budowaniu samoświadomości, tworzeniu scen, będziemy wymyślać scenariusze, potem je odgrywać, rozmawiać o nich i je poprawiać. Będziemy też ćwiczyć umiejętności pracy indywidualnej i pracy w grupie. Czeka nas mnóstwo kreatywnych działań w kameralnej grupie. Zapraszamy od 13 roku życia.

28 stycznia - 1 lutego w godzinach 10.30-14.30

Warszawa

Liceum Jeziorańskiego na ul. Hożej 11/15.

 

koszt:

359zł do 20 stycznia 2019

459zł od 21 stycznia 2019 do dnia rozpoczęcia warsztatów

ZAPISY do 24 stycznia.

 

REZERWACJA

W celu dokonania rezerwacji miejsca, należy przelać odpowiednią kwotę na konto bankowe:

 

Centrum Rozwoju Artystycznego  

PKO BP 02 1020 1097 0000 7302 0209 5396 z dopiskiem ‘zimowy’.

Po dokonaniu przelewu wysłać maila na adres biuro@warsztatyteatralne.eu z informacją o rezerwacji miejsca.

z dopiskiem  "ferie w mieście"

Centrum Rozwoju Artystycznego 

Warsztaty dla osób zdrowych oraz z lekką niepełnosprawnością fizyczną.

Podczas dziesięciu spotkań będziemy poruszać podstawowe zagadnienia aktorskie, pobudzać kreatywność, pracować nad techniką mowy, dużo, dużo rozmawiać, po to, by z tych rozmów wybrać temat wspólny dla grupy i na podstawie tego tematu stworzyć spektakl.
Zajęcia teatralne dedykowane są osobom zdrowym oraz z lekką niepełnosprawnością fizyczną. Będą odbywać się w soboty w godzinach:
-10-12 grupa pierwsza - 9-14 lat,
-12.15-14.15 grupa druga - od 15 roku w zwyż

'Rok temu pracowałem metodą Boala z młodzieżą w ramach Lata w Teatrze. Zrobiliśmy przedstawienie o ich lękach, potrzebach i relacjach dziecko-dorosły ("Co nas boli, co porusza, czyli mięsko zjedz, ziemniaczki zostaw i ulep mnie z"). Było to niezwykłe doświadczenie z wielu powodów, ale chyba najważniejszym była konfrontacja. Na widowni znaleźli się rodzice, bliscy, przyjaciele aktorów. Przedstawienie było adresowane właśnie do nich. Aktorzy opowiedzieli o sobie różne historie w teatralny sposób, a te wywołały mnóstwo emocji. Narodziła się wyjątkowa więź między aktorami a widownią, granica między sceną, a widownią się zatarła, doszło do prawdziwego spotkania. Jeśli chcesz się wybrać w taką podróż... zapraszam.'
Marcin Zarzeczny


Koszt warsztatów: 600zł
Rezerwacja miejsc.
Potwierdzenie rezerwacji następuje po wpłaceniu zaliczki w wysokości 300zł na konto (druga rata w wys. 300zł do 30grudnia). Zajęcia ruszają z początkiem grudnia.

Centrum Rozwoju Artystycznego Marcin Zarzeczny

mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413 z dopiskiem ‘Grupa IV’.

Po dokonaniu przelewu wysłać maila na adres biuro@warsztatyteatralne.eu z informacją o rezerwacji miejsca.

 Chodźcie, fajnie jest.

+48 504 155 237