Oferta warsztatów trenersko-aktorskich dla firm.

Zajęcia prowadzimy w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

 

 

Występowanie Publiczne

warsztat 

Moduły warsztatowe dobrane pod kątem wspierania kompetencji w zakresie występowania publicznego. Warsztat ma przede wszystkim charakter praktyczny i składa się z szeregu ćwiczeń. Zadania mają na celu zbudowanie osobistego doświadczenia, na którym można oprzeć się przygotowując się do wystąpień i szkoleń. Istotnym elementem szkolenia jest informacja zwrotna – udzielana zarówno przez trenera, jak i nawzajem przez uczestników.

 

 

A - Występowanie publiczne

 

Moduł I

Umiejętności warsztatowe

Elementy służące kształtowaniu przekazu w sposób profesjonalny i świadomy.

Komunikacja werbalna:

· dykcja, emisja głosu (elementy) – świadome zarządzanie jakością przekazu werbalnego,

· panowanie nad formą przekazu werbalnego – intencja, kierunki mówienia,

Komunikacja niewerbalna:

· zarządzanie ciałem – świadome pojawienie się, kontakt wzrokowy, wykorzystanie gestu, poruszanie się po scenie,

· zagospodarowanie przestrzeni – dynamika i różnicowanie wystąpienia, wsparcie dla przekazywanych treści i budowania relacji ze słuchaczem.  

 

Moduł II

Budowanie relacji ze słuchaczami

Nawiązywanie kontaktu – elementy pozwalające skrócić dystans, nawiązać osobisty kontakt z grupą. Umiejętność nawiązania dialogu i zebrania informacji od grupy. Środki pozwalające wzbudzić i utrzymać uwagę – język korzyści, aktywizacja słuchaczy. Kontrola aktywności i koncentracji grupy. Budowanie atmosfery. Elementy mające negatywny wpływ na komunikację.

Zarządzanie wizerunkiem własnym, świadome określenie roli występującego pod kątem realizacji celów, osobiste zaangażowanie.

 

Moduł III

Struktura wystąpienia

Zasady i sposoby przyswajania treści przez słuchaczy. Analiza odbiorcy. Struktura wystąpienia pod kątem skuteczności przekazu, utrzymania uwagi, logiki treści. Wspierające elementy struktury – podział, podsumowanie, ciągłość. Najczęstsze błędy. Rola prezentacji PowerPoint i elementów wizualnych.

 

 

 

Prowadzący - Radek Kaliski

Trener wystąpień publicznych, aktor, redaktor oraz instruktor teatralny. Partner w Karova Communications. W projektach wykorzystuje doświadczenie i umiejętności zdobyte podczas studiów aktorskich, 10-letniej pracy w teatrze, radiu, prowadzenia szkoleń i warsztatów teatralnych, poparte przygotowaniem trenerskim. Ukończył Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (warszawska AT), kursy trenerskie MATRiK, brał udział w wielu warsztatach twórczych. W kontaktach kładzie nacisk na indywidualne podejście, budowanie relacji i partnerstwo. Jest zorientowany na odkrywanie potencjału twórczego i silne wzmacnianie kompetencji komunikacyjnych osób, z którymi pracuje.

Konsultował i prowadził szkolenia dotyczące wystąpień publicznych m.in. dla Banku Citi Handlowy, PZU, Poczty Polskiej, Tauron Polska Energia, Benefit Systems.

 

 

Warsztaty teatralne.


B - Warsztat aktorski

 

Podzielony na cztery części:
1. Poznajemy się
2. Praca z partnerem
3. Praca indywidualna
4. Techniki relaksacyjne

Cześć pierwsza ma na celu nie tylko poznanie się, ale też pomoże w dość szybkim oswojeniu się z osobami, które przed chwilą były zupełnie obce.
Ćwiczenia teatralne na wyobraźnię, które pobudzą kreatywność uczestników, dzięki którym uczestnicy poczują się swobodnie i nie będą bać się ośmieszenia. W tym ćwiczenia na zaufanie.

Część druga będzie skupiać się na pracy z partnerem. Uczestnicy będą pracować w parach, trójkach, aby sprawdzić jakie strategie przetrwania przy pracy w grupie najlepiej działają dla każdego z osobna. Nauczą się rozpoznawać swoje i innych atuty i trudności.

Część trzecia. W trakcie niej uczestnicy będą pracować indywidualnie nad krótką etiudą, którą będą prezentować przed resztą grupy. Niezwykle pomocne przy wystąpieniach publicznych.

W części czwartej uczestnicy poznają różne techniki relaksacyjne, które pomogą w zwalczaniu stresu.

 

 

Prowadząca - Olga Żmuda.

Urodzona w Opolu. Rocznik 1991. Absolwentka wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Współpracuje z Teatrem Układ Formalny z Wrocławia oraz z Teatrem Miejskim w Gliwicach. Na co dzień mieszka w Warszawie. Jest instruktorem teatralnym w Ognisku Teatralnym przy Teatrze Ochoty. Pracuje również jako lektorka i aktorka dubbingowa (współpraca m.in. z warszawskimi studiami NPN, SDI, Muu Interactive).

Podróżuje, kiedy nie pracuje. Przeszła m.in Camino Frances (Hiszpania, ok. 800 km) czy Annapurna Circuit Treck (Himalaje, Nepal ok. 280 km). Kocha języki. Biega. Posiada certyfikat nurkowy PADI Open Water Divers.

 

 

 

 Chodźcie, fajnie jest.

 

+48 504 155 237